دوام و زیبایی در نرده

طراحی و بافت منحصر به فرد سه بعدی حصار و نرده  پوشش محافظ رنگ پودری الکترواستاتیک

رنگ و پوشش های محافظ :

در سالهای گذشته رنگ های مایع تنها راه حل در دسترس برای پوشش فلزات بوده اند. این نوع رنگ همواره شامل هزینه بالا وکیفیت سطحی پایین و هم چنین پرت رنگ بیش از حد بوده است.در سال های اخیر با ابداع سیستم رنگ های پودری الکترواستاتیک، این روش به آرامی در حال جایگزینی با رنگ های مایع بوده است.

مجموعه نوین حصار با انتخاب رنگ الکترواستاتیک پودری به همراه پخت کوره ای به عنوان لایه محافظ محصولات نرده و حصار ارائه شده، ضمن رویکردی مثبت به محصولات سازگار با محیط زیست، دوام و صرفه اقتصادی را برای مخاطبان به ارمغان آورده است.عدم استفاده از ترکیبات آلی فرار و حلال های آلی، حداقل گازهای خروجی از کوره، عاری بودن از فلزات سنگین و غیر سمی بودن، همگی دلایلی هستند که رنگ های الکترواستاتیک پودری از نظر زیست محیطی به عنوان یک پوشش برتر معرفی می کنند.مشخصات ذاتی این نوع رنگ باعث افزایش مقاومت فیزیکی و همچنین مقاومت این نوع پوشش، در برابر شرایط مهاجم محیطی و جوی، در مقایسه با سایر رنگها ی محافظ صنعتی گردیده است.

در سیستم رنگ پودری الکترواستاتیک مواد با پایه پلاستیک مانند اپوکسی و پلی استر که به صورت پودر درآمده اند به روش الکترواستاتیک (بار دار کردن منفی یا مثبت پودر رنگ با ولتاژ حدود 100 کیلو ولت) به قطعه ای که اصطلاحا" ارت می باشد پاشیده می شود، در مرحله بعد با ذوب شدن این مواد در کوره پخت در دمای حدود 200 درجه سانتی گراد به مدت حدود 15 دقیقه سطحی یکنواخت و با کیفیتی بسیار بالاتر از رنگ مایع به دست می آید.

از دیگر امتیازات رنگ پودر نسبت به رنگ مایع

1- رنگ پودری آماده برای مصرف می باشد.(در رنگ های مایع نیاز به اضافه شدن مقداری حلال (نفت یا تینر) به رنگ و بدست آوردن غلظت صحیح و ایده ال برای رنگ آمیزی وجود دارد.

2- رفع خطر آتش سوزی در محیط کار (بعلت نداشتن حلالهای آتش زا)

3- کاهش مسئله آسیب محیط زیست (از آنجائیکه پاشش رنگ مایع حداقل 50% پرت دربردارد رنگهای اضافه در کارخانجات با آب آبشارهای رنگ و یا از طریق اگزوز کردن به خارج از محیط کارخانه انتقال میباید که این موضوع علاوه بر در برداشتن هزینه اضافه برای کارخانه سبب صدمه زدن به محیط زیست اطراف کارخانه هم می گردد.)

4-به سلامت افرادی که با رنگ پودری کار می کنند صدمه وارد نمی گردد.(رنگ مایع به دلیل اختلاط با مواد نفتی، به دستـگاه تنفسی پرسنـل صدمه زیادی وارد می کند و هم چنین تبخیـر حلال های نفتـی موجـب بروز حساسیت های پوستی بر روی بدن اپراتور می گردد. در رنگ پودری معایب یاد شده در بالا وجود نداشته و باعث ایجاد هیچگونه حساسیت پوستی به جهت نداشتن مواد نفتی نمی گردد.)

5-استفاده از رنگ های پودری پروسه تولید را سریعتر می نماید، در رنگ مایع بعد از پاشش رنگ، قطعه مورد نظر باید مدتی برای خشک شدن در بیرون از کوره باقی بماند و یا وارد کوره خشک کن شود که این خود باعث اتلاف وقت، هزینه و همچنین انرژی و فضای مورد نیاز جهت رنگ آمیزی می شود.