معرفی سیستم نرده های پیش ساخته صنعتی

معرفی سیستم نرده های پیش ساخته صنعتی

نرده نوین حصار در ایمن سازی خطوط راه آهن

با توجه به عدم وجود جایگزین قابل اتکا، تا امروز اصلی ترین گزینه مورد استفاده جهت ایمن سازی حریم خطوط ریلی در ایران، قطعات پیش ساخته بتنی بوده است.

اکنون با توجه به تولید محصول نرده های مشبک میلگردی در کشور، جایگزینی با تکنولوژی روز دنیا، مقرون به صرفه و کاربردی در دسترس قرار گرفته است.

محصولی که جهت ایمن سازی حریم خطوط راه آهن در اکثر کشورهای صنعتی و پیشرفته جهان در حال استفاده می باشد.

امتیازات استفاده ازاین نرده چیست؟

1 – قیمت تمام شده کمتر از 100،000 تومان برای تهیه و اجرا هر متر طول نرده گذاری مبلغی حدود 30% دیوارهای پیش ساخته بتنی و به همین نسبت کاهش در هزینه های بهره برداری، تعمیر و نگهداری نرده ها

2 – زیبایی نرده

- طراحی سه بعدی چشم نواز، مناسب برای مسیرهای مستقیم و طولانی

- قابلیت ایجاد تنوع در رنگ بندی جداره محافظ

3 – دوام نرده

  - پوشش محافظ رنگ پودری الکترواستاتیک

- قابلیت اضافه شدن گالوانیزه گرم Hot Deep Galvanize قبل از رنگ

- 5 تا 10 سال گارانتی کارخانه تولید کننده در مقابل خوردگی فلز پایه

- خدمات کارخانه ای رنگ آمیزی مجدد و تمدید دوره تضمین

4 – محصول 100% بومی

- کلیه مراحل طراحی و ساخت خط تولید، تولید مواد اولیه و ساخت محصول در داخل کشور و بدون هیچگونه وابستگی به خارج صورت پذیرفته و وقایع خارجی تأثیری بر روند تامین کالا نخواهد داشت. 

5 – امنیّت

- این محصول به دلیل عدم امکان صعود، حریم خطوط رو در مقابل نفوذ عابرین کاملا ایزوله می سازد.

- این محصول بدون استفاده از ابزار برش گرانقیمت قابل تخریب نیست.(هر جداره ای با استفاده از ابزار قابل تخریب است)

- این محصول بدون استفاده از ابزار برش گرانقیمت قابل تخریب نیست.(هر جداره ای با استفاده از ابزار قابل تخریب است)

در این محصول (بر خلاف دیوار) به دلیل دیده شدن پشت جداره محافظ حریم، محیط امنی برای استقرار بزهکاران ایجاد

نمی شود.

در محل هایی که دیوار استفاده شده باشد بزهکاران اجتماعی به محض عبور از دیوار وارد حریم امن و خارج از دید عموم شده و فرصت کافی برای سرقت از خط راه آهن خواهند داشت.

در مورد نرده های مشبک میلگردی انجام هر گونه بزه در معرض دید عموم به مراتب مشکل تر خواهد شد.

پرسشهای متداول 

سوال – با توجه به سابقه تخریب و سرقت میلگرد از داخل دیوارهای پیش ساخته بتنی آیا این نرده ها به راحتی سرقت نمی شوند؟

توضیحات :

عوامل زیر در انتخاب و سرقت تجهیزات مهم هستند :

1 - ارزش کالا پس از سرقت :

نرده های مشبک میلگردی به دلیل وزن بسیار پایین و همزمان سطح بسیار زیاد، ارزش سرقتی بسیار پایینی دارند. به طور مثال یک  پانل نرده 5 متر مربعی تنها 20 کیلوگرم وزن دارد. کمتر از وزن یک دریچه فاضلاب با قطر 50 سانتیمتر.

توضیحات :عوامل زیر در انتخاب و سرقت تجهیزات مهم هستند :

2 – سهولت سرقت :

سارقین معمولا از قشر ضعیف و معتادین مستقر در حوالی خطوط راه آهن هستند. این محصول با ابزارهای ارزان قیمت و در دسترس (مانند سیم چین برای سرقت توری های حصاری و یا قلم و تیشه برای تخریب دیوار) قابل سرقت نبوده و برای سرقت آن حتما به قیچی میلگرد بری، هوا برش یا سنگ فرز نیاز خواهد بود.

سوال – با توجه به سابقه تخریب و سرقت میلگرد از داخل دیوارهای پیش ساخته بتنی آیا این نرده ها به راحتی سرقت نمی شوند؟

نتیجه گیری :

چهار عامل گفته شده در بالا باعث شده است که با وجود نصب نرده های مشبک میگردی در مناطقی که ضریب سرقت تجهیزات ترافیکی مثل نرده های پروفیلی و یا حفاظ حاشیه کانالها مثل توری حصاری بالا بوده است (منطقه 5 مشهد و یا منطقه 18 تهران)، پس از گذشت بیش از یک سال موردی از سرقت نرده های مشبک میلگردی گزارش نشده باشد.

ضمناً سوال کننده محترم در نظر داشته باشند که نرده های پروفیلی نصب شده جهت حریم خطوط در حومه تهران علیرغم وزن بالا، سهولت در سرقت (نرده های پروفیلی با پتک تخریب می شوند) و سهولت در حمل و فروش تا به حال سرقت نشده اند.

سوال – با توجه به اینکه از گذشته طرح دیوارهای بتنی پیش ساخته در حال کار بوده است، چه لزومی برای تغییر طرح به محصول جدید نرده های مشبک میلگردی وجود دارد؟

توضیحات :

تمام نگرانی ها، نقاط بحرانی و عواملی که باعث انتخاب دیوار به عنوان جداره حریم خطوط راه آهن شده است، عملاً تنها در بخش کوچکی از مسیرها وجود دارد. می توان برای این مسیرها از تمهیدات ویژه ای مثل نرده های مشبک میلگردی با امنّیت بالا (و البته هزینه معادل دیوارها) و یا سایر تمهیدات امنیتی استفاده و برای سایر محل ها از بافت معمول با هزینه بسیار پایین بهره گرفت.

اتخاذ این رویکرد می تواند ضمن برآورده کردن تمامی نیازهای واقعی و نگرانی های موجود در مورد جداره حریم خطوط راه آهن علاوه بر نوسازی و زیبا سازی مسیر به صرفه جویی میلیارها تومان از منابع ملی و بودجه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی (کاهش 200 میلیون تومان هزینه برای هر کیلومتر) منجر شود.