سیم خاردار

سیم خاردار

سیم خاردار

در این مقاله قصد داریم به بررسی محصول سیم خاردار در سبد محصولات کارخانه جات تولیدی نوین حصار بپردازیم.

سیم خاردارها یکی از ابزارهای کارآمد جهت محصورسازی و حصارکشی های امنیتی و فوق امنیتی می باشد. این ابزار در قسمت فوقانی و یا مرکزی فنس ها نصب می گردد و امنیت و ایمنی فضای محصورشده را با دشوار نمودن عبور از فنس ها افزایش می دهند.

انواع سیم خاردار

سیم خاردارها عموما به دو شکل خطی و حلقوی قابل تولید و اجرا هستند.

سیم خاردارهای خطی

این سیم خاردارها متشکل از رشته های مفتولی گالوانیزه هستند. سیم خاردارها از گره های مفتولی در بدنه مفتول اضلی به فواصل معین تولید شده که در برخی از انواع سیم خاردارهای خطی این گروه ها با ورق های تیغ شکل(تبری ها)جایگزین می شوند.

علت تولید این سیم خاردارها با مفتولهای گالوانیزه، مقاومت این محصولات در برابر انواع شرایط جوی مهاجم و حمله این سولفات ها در برخی از مناطق جغرافیایی می باشد.

کاربرد سیم خاردارهای خطی

سیم خاردارهای خطی معمولا در فنس کشی زمین های کشاورزی و مزارع و همچنین مراکز نظامی و زندان ها و پادگان ها و سایت های تامین انرژی و همچنین فضاهای امنیتی می باشد.

سیم خاردارهای خطی عموما قابلیت نصب سریع و اجرای آسان و همچنین دوام بالا در برابر انواع خوردگی را دارند.

 

نحوه فروش

سیم خاردارهای خطی معمولا به صورت بسته ای در بازار به فروش میرسند که وزن و متراژ این کلاف ها(بسته ها) بسته به طراحی می توانند به دو صورت تک رشته ای و دو رشته ای تولید شوند، که سیم خاردارهای دو رشته ای مقاوم تر از سیم خاردارهای تک رشته ای هستند.

سیم خاردارهای حلقوی

سیم خاردارهای حلقوی از یک رشته فولادی فنری شکل تشکیل شده اند که گروه های تیغی به فواصل معین بر روی این رشته اصلی سوار می شوند. سیم خاردارهای حلقوی با قطرهای ۹۵،۹۰،۷۰،۶۰ در بازار عرضه می شوند همچنین نحوه بسته بندی و وزن و متراژ این کلاف ها بسته به برند تولیدکننده متغیر می باشد.

کاربرد سیم خاردارهای حلقوی

سیم خاردارهای حلقوی برای مصارف نظامی، امنیتی، فوق امنیتی، سایت های با درجه اهمیت بالا، انسداد مرزها، محصورسازی باغ ها و مناطق مسکونی انسان ها مناسب می باشند.

سیم خاردار

نصب انواع سیم خاردار

نصب سیم خاردارها نیازمند ابزارهایی همچون دستکش مخصوص کار، دستگاه تیفور، ماشین های کشنده، سیم مفتول ها می باشد.

برای نصب سیم خاردارهای خطی ابتدا می بایست نقطه اتصال اول سیم خاردار در محل نصب را با سیم مفتول ها گره زده و محکم کرده سپس با دستگاه تیفور یا ماشین های کشنده، سیم خاردارها را در طول مسیر موردنیاز کشیده و به فواصل معین به دستک های موجود با استفاده از سیم مفتول ها گره زده تا سیم خاردارها در محل اتصال، فیکس و ثابت شوند.

همچنین برای نصب سیم خاردارهای حلقوی می بایست ابتدای کار سیم خاردارهای حلقوی توسط سیم مفتول به دستک های موجود فیکس شوند و کلاف بسته بندی شده این سیم خاردارها و توسط ماشین های کشنده، کشیده و باز شوند و جهت ثابت کردن سیم خاردارها به فواصل معین گره هایی با سیم مفتول به دستک های موجود ایجاد شوند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *