پایگاه خبری اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران
چالش تامين خوراك مرغداري ها كشور چيست؟ (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
در بسیاري از موارد، مرغدار موظف است از زمان تخصیص سهمیه، ظرف مدت چهار روز، وجه حواله را به صورت نقدي واريز كند؛ درصورتي كه با توجه به مشکلات حال حاضر كشور و كمبود نقدينگي و سرمايه در گردش مرغداران، عملا اين كار دشوار است و لذا در اثر تاخیر، سهمیه برخي از مرغداران از بین مي رود
ارزانی دلار، قیمت مسکن را کاهش می دهد؟ (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
هرچند قیمت بسیاری از مصالح ساختمانی و نهاده های تولید در بخش مسکن به قیمت ارز مربوط است اما کاهش قیمت دلار، اثرآنچنانی بر کاهش قیمت این مصالح ندارد.
کسب‏وکاری از آن خود (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
لی ویکری، موسس Queso Mama که محصولاتش در فروشگاه‌های کاسکو در 13 ایالت مختلف آمریکا به فروش می‌رسند گفت: «اینکه خودم را در هر زمینه‌ای متخصص بنامم هرگز به ذهنم هم خطور نکرده بود! فقط به پسرانم پیام دادم و از آنها پرسیدم به نظرشان من در چه چیزی تخصص دارم. هردوی آنها بلافاصله جواب دادند: «غذا»
اوبر طرح آزمایشی تعیین قیمت توسط راننده را کلید می زند (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
شیوه تازه اوبر برای تعیین قیمت توسط رانندگان این تاکسی یاب اینترنتی، می تواند نحوه تعامل مالی دیگر استارت آپ های این حوزه را تغییر دهد. در ایران، اسنپ و تپسی از شرکت های فعال در حوزه تاکسی یابی اینترنتی اند که تحولات اوبر می تواند آن ها را به فکر تغییر در رویه تعیین قیمت ها بیندازد.
رشد بیش از ۷۰ درصدی تولید پوشاک در کشور (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
نایب‌رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران از رشد بیش از ۷۰ درصدی تولید پوشاک از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه در هم‌سنجی با پارسال خبر داد و گفت: ممنوعیت ورود برندهای خارجی و بسته شدن مرزها ناشی از شیوع کرونا و کمتر شدن پوشاک قاچاق، در تحقق این موفقیت سهیم بوده است.
۱۵۷ معدن دیگر به چرخه تولید و بهره‌برداری بازگشتند (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
طبق آخرین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، ۱۵۷ معدن در قالب طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجدداً وارد چرخه تولید و بهره‌برداری شده‌اند. این در حالی است که بر اساس اعلام شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان مجری این پروژه، در مدت مذکور، ۷۰۱ معدن دیگر هم شناسایی و اولویت‌بندی برای این طرح شده است.
نحوه فعالیت شهرک‌های صنعتی در شرایط محدودیت‌های کرونایی (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
طبق اعلام سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، جریان فعالیت واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تابعه بدون وقفه تداوم می‌یابد، اما در هفته پیش رو حضور کارکنانی که ضروری است، حداکثر تا میزان یک چهارم مجاز خواهد بود.
به نام محرومان؛ به کام رانت‌جویان (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
تلاش برای محرومیت‌زدایی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و توسعه مناطق کم‌برخوردار در چند دهه گذشته در بسیاری موارد به توزیع رانت‌های مختلف انجامیده است. این مرتبه نیز قرار شده است تا این لباس رانتی را بر تن طرح توزیع قیر رایگان برای احداث و بهبود جاده‌های روستایی بپوشانند. کلماتی همچون محرومیت‌زدایی بار سنگینی دارند.
جورجیا و میشیگان یا پاستور و بهارستا‌ن؟ (منبع: سایت اتاق تهران: www.TCCIM.ir)
اینکه سیاستمداری آدرس مشکلات اقتصادی را کاخ سفید اعلام کند و سیاستمداری دیگر در قطب مخالف، پاستور و میرداماد را مقصر معرفی کند و توجه به سرنوشت کاخ سفید در آرای ایالت‌های جورجیا و میشیگان را اشتباه بداند، نشانگر آن است که تصمیم‌گیران کشور در خصوص ریشه مشکلات تفاهم ندارند و قبل از مذاکره با اغیار به مذاکره با خود محتا‌ج‌ترند.